0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Bedeni Sağlam Tutmanın Yolu

Fitness

Bedenimiz temelde pek çok farklı sistemin bir araya gelmesiyle oluşur. Kas sistemi bu sistemlerden birisidir. Ayak tabanımızdan saçlarımızı kadar yayılmış bir kas sistemi mevcuttur. Bilindiği üzere spor kas ve İskelet sistemini güçlendirmek adına yapılan eylemlerdir. Her spor alanının odaklanmış oldu kas grupları vardır. Fitness ise tüm kas gruplarını çalıştıran bir spor dalıdır. Fitness pek çok alanın temelidir diyebiliriz. Çeşitli spor aletlerini kullanmadan ya da kullanarak kasların güçlendirilmesini esas alır.

Fitness’ın Temel Mantığı

Fitness yapmak doğru hareketlerin doğru kaslara odaklanılarak yapılmasıdır. Yalnızca Fitness değil her spor dalında odaklanma ve doğru nefes alıp vermek oldukça önemlidir. Hareketin başına nefes alınır ve hareket sonlandırılırken de nefes verilir. Vücut gerekli enerji oksijenden sağlar. Oksijen ile elde edilen enerji yağ yakımını meydana getirir. Vücuttaki yağ oranı vücut kitle endeksine göre ne kadar uygun değerde ise kas kütlesi aynı şekilde artış sağlar. Kas kütlesinin artması daha güçlü kasları meydana getirir ve Fitness’ın temel amacına ulaşılmış olur.

Herhangi bir spor geçmişiniz yoksa ve bir alanda uzmanlaşmak istiyorsanız temel olarak vücudunuzun ya ve kas kütlesi oranını gerekli değerleri çekmeniz gerekmektedir. Bu yüzden uzmanlaşmak istediğiniz alana yönelmeden önce vücudunuzun terbiye etmeli ve daha ağır koşullara hazırlamalısınız. Amacınız sporun herhangi bir alanında uzmanlaşmak değil de fit bir vücuda sahip olmaksa yine yapabileceğiniz en uygun spor dalı Fitness’dır.

 

09 Şubat 2017
1.223 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN