0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Çifte Minarede Olimpiyatlar

Bilen bilir, Avrupa’da yakaladığımız en ufak bir başarı,Eurovision şarkı yarışmasında katılım sağlamamız,Şampiyonlar Liginde bir üst tura çıkmamız bile bizi sokaklara dökmeye yeterdi. Çünkü o zamanlar bizi alıştırmışlardı,alışmıştık ya da ancak bu kadar derdik,burdan ilerisi mucize…

Sonra 2000’li yıllara girildiğinde,takvim yaprakları Mayıs’ın 17 sini gösterirken o gece ülkece tek renk olmuştuk ve o gece UEFA kupasını kazanan ilk Türk takımının kazandığı zafer ile gururlanmış,gözyaşı dökmüştük. Demek ki  daha iyilerini yapabilirdik ve bunun peşine gelen Süper Kupa zaferi,ve ardından gelen 2002 yılında ki Dünya 3.lüğü ile başarılarımızı taçlandırmaya devam ettik. Ama futbolda gelen bu başarılar yetmezdi artık, 12 Dev Adam ile gelen Dünya 2.liği ile yeni bir ivme kazandık.

Ve sonra hükümetin desteği ile yenilenen stadlar,yine sporun içinden gelen bir Cumhurbaşkanı ve işin ehline bırakılan bakanlıklar ile sporda adımızı duyurmaya başladık. Uluslar arası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan bir ülke,Şampiyonlar Ligi finalinin oynandığı kalitede stadlar ve aday olduğumuz dünyanın en büyük sportif organizasyonları.

Şimdi o organizasyonlardan birine ev sahipliği yapmanın heyecanını ve gururunu yaşamaktayız, EYOF 2017 bu sene Erzurum’da.

Asıl adı EYOD (Avrupa Gençlik Olimpiyat Günleri) olan EYOF’u Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin eski Başkanı Jacques Rogge, 1990’ların başında yazarı ve kurucusu oldu. Yaz sporları, 1991’de Brüksel’de gerçekleştirdi; iki yıl sonra ise Kış Sporları Aosta’da izledi. “Bu organizasyon, genç Avrupalı ​​sporculara en iyi motivasyonu sunuyor”

11-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan organizasyonda yaşları 14 ila 18 arasında olan  1300 e yakın genç sporcu 9 branşta yarışacaklar. Milli sporcularımızında boy gösterdiği organizasyonda ilk madalyamızı Snowboard Paralel Büyük Slalom yarışmasında üçüncülük elde ederek bronz madalya kazanan Aydan Karakulak oldu.

Organizasyon takvimi ve sonuçları için; tıklayınız 

Bizlerde sporkayıtları ailesi olarak güzel Erzurum’umuza bu organizasyonu getirerek öncü olan sayın devlet büyüklerimize,misafirperverliği ile tüm dünyaya örnek olacak olan Erzurum halkına teşekkürlerimizi iletiyor, mücadele eden sporcularımıza bol madalyalı bir yarış diliyoruz.

14 Şubat 2017
1.132 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN