0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Engelliler İçin Her Dalda Spor!

Tekerlekli sandalye tenisi, basketbol ve voleybol gibi branşlarda da sağlanan hizmetler, engelliler için spor olanakları ile birlikte vücut yapılarına uygun olarak düzenlenerek sporu yaşamlarına dahil edebilmelerinin önündeki problemleri ortadan kaldırıyor.

Engelliler için spor branşlarının gerçekleştirilmesini olanaklı hale getiren tesislerde hem ücretli hem de ücretsiz vücut sağlığını koruyan aktiviteler bulunuyor. Özellikle yüzme havuzları bedensel engeli bulunan bireylerin kas ve eklem sistemlerinin çalışmasını olanaklı hale getirirken ruh sağlığını da derinden etkiliyor. Bu alanda uzman eğitmenlerle gerçekleştirilen yüzme sporu aynı zamanda grup çalışmasını ve topluluk etkileşimini arttırıyor, engelli çocukların sosyalleşmesini mümkün kılıyor. Tekerlekli sandalye tenisi, basketbol ve voleybol gibi branşlarda da sağlanan hizmetler, engelliler için spor olanakları ile birlikte vücut yapılarına uygun olarak düzenlenerek sporu yaşamlarına dahil edebilmelerinin önündeki problemleri ortadan kaldırıyor. Rahat bir spor alanı oluşturmak adına tesislerde verilen bu hizmetin sağladığı en büyük avantaj bedensel problemi olan bireylere destek olabilmek ve geleceğe güvenle adım atabilmelerini olanaklı hale getirebilmektir.

Her dalda spor avantajının sağladığı uygun ödeme koşulları da indirimler ve kampanyalar ile düşük bütçelerde de etkili bir çalışma sahası yaratıyor. Özellikle engelliler için spor avantajlarından faydalanmak isteyen aileler bu kapsamda sahip olacakları indirimler ve ücretsiz tesis avantajları sayesinde kısa sürede çocuklarını sporla tanıştırabilmektedir. Bilinen spor tesislerinin aksine, tamamı engelliler adına düzenlenmiş aletlerden ve çalışma sahalarından oluşan bu hizmet, cimnastik salonları, basketbol tesisleri, yüzme havuzu tesisleri gibi alanlarda faaliyet göstermekte. Bu sayede engelliler içinspor yapmanın önü açılırken gelecekte ülkemizi başarıyla temsil edecek sporcular yetiştirilmesine de zemin hazırlanıyor.

08 Ocak 2017
1.115 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN