0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Ey Spor Sen Nelere Kadirsin

Hepimizin hayatının bir döneminde sempati duyduğu bir futbol takımı olmuştur ya da bir voleybol takımını, basketbol takımını desteklemişizdir. Takım diyoruz, çünkü bireysel olarak değil topluluk olarak koordine olan insanların bedensel güçlerini kullanarak belli kurallar çerçevesinde oyunlar oynadığını görüyoruz. Bu durum sadece takımı değil o takımın sempatizanlarının da bir araya gelmesini aynı amacı gütmesini sağlamaktadır. Beraber omuz omuza takımlarını destekler bu uğurda tezahüratlar yazarlar.

İşte bugünkü yazımızda Sporun Birleştirici Yönünü ele alacağız.

Spor; farklı ortamlardaki binlerce yüreği bir olarak attıran, farklı jenerasyonları aynı fikirde buluşturan,farklı ülkeden farklı ırkları ve farklı dilleri bir takım yapan en büyük etkinliktir. Ortadan kaldırdığı farklılıklar ile ayrı olan tüm unsurları bir yapan etkinliktir spor. Sabri Sarıoğlu’nu Didier Drogba’ya kaptan eden, Ergin Ataman’ı Alex Tyus’a hocalık yaptıran,Musa Sow ile Emre Bölezoğlu’na aynı gol sevincini yaşatan mükemmel etkinliktir spor. Farklı dünya görüşündeki milyonlar,tek bir amaç için aynı takımı omuz omuza kol kola destekleyebiliyor.

Takım Olmayı Öğrenmek

Sporda kendi içinde bireysel ve takım sporları olarak iyiye ayrılabilir. Bireysel spor dallarında kendini geliştirmeye yönelik antrenmanlar yaparız. Takım sporlarında bireysel hareketlerimizi başka sporcuların hareketlerine uyumlu hale getirmek için ayrıca çaba sağlarız. Bu durum beynimizin çok yönlü çalışmasının yanı sıra iletişimimizin gelişmesini de sağlar. Birbirinden farklı hayat mottosuna sahip insanların aynı uğurda savaşması ve birlik içinde hareket etmesini sağlar. Bir oyunda bencil olmamayı ve bu alışkanlığın da tüm hayatımıza yayılmasını sağlar.

Sadece takım oyunları için değil sporun teşvik edici gücü de insanları bir araya getirmektedir. Çeşitli spor kulüpleri belirli etkinliklerle bir araya getirdiği insanlar orada dostluklar arkadaşlıklar da kurmaktadır. Hem sosyal medyada hem de farklı iletişim mecralarında etkinliklerin duyurusu yapılarak her kesimden insan davet edilmektedir. Örneğin belediyeler dahi kendi imkanları dahilinde dağ yürüyüşleri, spor salonu etkinliklerine yer vermektedir. Hem sosyalleşmek hem de sağlıklı yaşamak için en verimli yol spordur.

13 Şubat 2017
1.080 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN