0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Geleceğe Koşuyoruz-İstanbul Çocuk Maratonu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi spor birimlerinden Spor İstanbul’un 2015 yılında başlatmış olduğu ve her sene Anneler Günü’ne denk gelen Mayıs ayında düzenlenen İstanbul Çocuk Maratonu bu sene Ramazan ayı dolayısıyla Nisan ayına alındı.

İstanbul Çocuk Maratonu‘nda çocuklara yarıştan ziyade,sağlıklı yaşam ve maraton bilincinin aşılanmasının hedeflendiği organizasyonda kayıtlar başladı. 0-15 yaş arası çocukların katılım sağlayacağı maratonda, her yaş grubu için ayrı yarışlar düzenlenecektir.

0-7 yaş aralığındaki çocuklar 300 mt lik parkurda anne ve babalarıyla birlikte yarışacaklar, 10-13 yaş aralığındaki çocuklar 900 metrede, 14-15 yaş aralığındaki çocuklar ise kendilerine verilecek olan elektronik takip çipleri ile 1.500 metrede maratona katılım sağlayacaklar.

İstanbul’un en prestijli organizasyonlarından birine aday olan İstanbul Çocuk Maratonu’nda, ”özel sporcu” lar için de yarış düzenlenecek. Down sendromlu çocuklarımızda yarışmaya katılarak bu heyecana ortak olacaklar ve madalya sevinci yaşayacaklar.

İstanbul Çocuk Maratonu 2018 tarihinde 10.086 katılımcı ile ”En Çok Çocukla Koşma Dünya Rekoru” elde etmiştir. Ayrıca yine aynı tarihte ACE of M.I.C.E’ın En İyi Çocuk Etkinliği ödülüne layık görülmüştür.

İSTANBUL ÇOCUK MARATONU KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYIN; 

10 Nisan 2019
1.033 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN