0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Spor Dersleri Aksatmaz

Çocuk ve Spor

Büyüyen her insandan ‘ah keşke çocuk olsaydım’ lafını duyarız. Neden mi? Çocukken enerjik, sağlıklı ve kötü alışkanlıklardan uzak bir yaşam süreriz. Kötü alışkanlık dediğimizde aklınıza sadece sigara ve alkol kullanımı gelmesin. Hareketsiz yaşam da en kötü alışkanlıklardan birisidir. Ayrıca bizler yeni nesil çocuklara göre daha şanslı yetişenlerdik. Sokakta oyun oynayıp, meyvemizi sebzemizi daha doğal olarak tüketebilmekteydik. Maalesef şimdiki çocukların dışarıda oyun oynamak gibi bir şansları bulunmamakta, aksine onları eve bağlayan internet bağlantıları bulunmaktadır.

Çocuklara Sporu Sevdirelim

Çocuklarımız hareketsiz hayata mahkûm olmasın. Bu koşulları sağlamak biz büyüklere düşmektedir.  Yeri gelince çocuğumuzu alıp parka gitmeli, onunla top oynamalı, ip atlamalı, yürüyüşlere çıkmalı, doğa sporlarını yavaş yavaş onlara adapte etmeliyiz. Çocuğumuzun bir spor alanında ilerlemesi için ısrarcı olmamalıyız. Nasıl ki ödevler çocuklara sıkıcı ve dayatma geliyorsa bizim ısrarımız da aynı şekilde ters tepecektir.

Spor Derslere Engel Değildir

Aklımızda soru işaretleri olabilir. ‘Acaba çocuğum spora yönelirse derslerini aksatır mı?’ dediğinizi duyar gibiyiz. Şunu bilmeliyiz ki beden ne kadar hareket ederse gelişim ve yenilenme aynı derecede artar. Spor akciğerleri harekete geçirir. Bu sayede daha çok oksijen kullanımı söz konusu olur. Sizler basık bir odada bir konuya adapte olabilir misiniz? Cevap verelim hayır. Bunun nedeni beyne yeteri kadar oksijen gitmemesidir. Spor demek sağlık demektir. Spor demek nefes demektir. Spor yapan çocukların zihinleri daha berrak ve öğrenmeye daha açık olur. Aynı zamanda stratejik zeka gelişimini de hızlandırır.

07 Şubat 2017
1.181 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN