0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Spor Yapmanın Keyfi İstanbul’da

İstanbul;

birçok ülkeden kalabalık nüfusu,yüksek binaları,yoğun çalışma temposu,gece gündüz hareketli caddeleri ve tabii ki trafik. Bu kadar kalabalık şehirde yaşayan insanlar şehrin yoğunluğundan ve çalışma temposundan bir nebze kurtulmak ve sağlıklı yaşam için fitness salonlarına koşturmaktalar.

Aslına bakılırsa İstanbul’da doğayla iç içe olmak neredeyse imkansız,hafta sonu ailece spor yapabileceğiniz alan sayısı pek az olabilir. Veya bu aralar tüm ilçelerde kurulan parklarda bulunan spor aletleri ile spor yapmaya çalışan kişileri görebiliriz. Ama her ne kadar belediyeler parklara spor aletleri koymuş olsada şehrin kirliliği ve oksijen yetersizliği yapılan sporun kişiye pek faydası olmadığını gösteriyor.

Hepimiz şehrin gürültüsünden,kalabalığından,koca koca binaların arasında,koşu bantlarında efor sarfederken aldığımız oksijen spor salonundaki kalabalık sayesinde bizlere zarar olarak dönüyor. Yani vücut şekillerniyor evet ama iç organlarda bir değişiklik temizlenme olmuyor.

Bizlerde spor kayıtları ailesi olarak sizler için İstanul’da hafta sonlarında veya müsait zamanlarınızda ailenizle veya sevdiklerinizle açık alanda spor yapma keyfini çıkartabileceğiniz yerlerden bir liste yaparak siz ziyaretçilerimize sunuyoruz.

Belgrad Ormanı

 

Gelişerek her yerini beton saran İstanbul’da geriye kalan en mükemmel yerlerden biridir Berlgrad Ormanı. Çatalca Yarımadasının en doğusunda bulunan alana araçla gelmek isterseniz Maslak-Sarıyer istikametine giderek,Tarabya sapağından U dönüşü yaparak Bahçeköy tabelalarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Toplu taşıma araçlarından 42T, 42R, 42M, 42HM veya 153 numaralı otobüs hatlarını kullanarak bu yeşil alana ulaşabilirsiniz.

Belgrad Ormanında Büyük Bent’in yanında bulunan 6,5 km lik parkur ile burada yapacağınız sabah sporu ve yürüyüş ile temiz havanın,yeşilin ve doğanın tadını çıkartabilirsiniz.

Suadiye-Feneryolu

Anadolu Yakasında bulunan Feneryolu,tartışmasız İstanbul’un en iyi düzenlenmiş koşu parkuru. 7 km ye yakın bir parkur Tuzla’ya kadar uzanıyor. Ayrıca çok kalabalık olan parkurda bisiklet yolunu kullanan vatandaşlara da dikkat etmek gerekir. Denize yakın,manzarasının ada olduğu bu parkurda zemin yumuşak ve sert olmak üzere iki ayrı seçenekte yapılmıştır. Bol oksijen,temiz hava ve mükemmel görsel ile Kadıköy’de yaşayanlar burayı iyi bileceklerdir.

Bakırköy Sahil Yolu

Avrupa Yakasının en uzun koşu/yürüyüş parkuru. Bakırköy-Zeytinburnu arasında denizin hemen kenarında bulunan parkurda koşu/yürüyüş yapacak olan ziyaretçilerimize bir tavsiye verelim, çok rüzgarlı bir alan olması sebebiyle kıyafetlerinize dikkat edin.

Balat Sahili

Ortodoks Kilisesi selamlar sizleri burada ve tabii ki balıkçıların oltalarından slalom yaparak sporunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Haliç köprüsünün hemen yanıbaşında bulunan Balat Sahili’nde bulunan parkur 2 km dir. Küçük olmasına rağmen defalarca turlayacağınız ve seyrine doyamayacağınzı bu mekanda yürüyüşün tadı gerçekten başka.

Sevgili spor sever ziyaretçilerimiz şimdilik yazımızda İstanbul’umuzun güzide koşu/yürüyüş alanlarından dört tanesini sizlere tanıttık. Diğer yazılarımızda geri kalan parkurlardan bahsedecğiz.

Ortaköy Sahili,Maçka Parkı,Üsküdar Sahili,Yıldız Parkı…

Hepsi diğer yazımızda sizlerle olacak. Siz İstanbul’lu spor severlere bol oksijenli temiz havalı yaz kış demeden spor yapabileceğiniz mekanlar ve günler diliyoruz.

29 Ocak 2017
1.279 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN