0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Spora Geç Kalmayın

Siz sporla ilk tanıştığınızda kaç yaşındaydınız ?

Ya da sizce spor yapmanın yaşı kaç olmalıdr ?

”O daha çocuk canım hele biraz daha büyüsün o zaman bakarız” diyenlerden misiniz?

Çocuklarımıza verdiğimiz  eğitimin temelinde onları geleceğe hazırlamak yatar. Peki, çocuklarımız sadece teorik bilgilerle hayata hazırlanabilir mi?

Bu soruyu cevaplamadan önce sizlerden büyüdükçe ebeveynlerinize benzediğinizi fark ettiğinizi hatırlatmak isteriz. Hepimizin annesi babası ona iyi şeyler öğütler ancak uygulama olarak bu davranışları görmediğimiz sürece hayata geçiremeyiz. Peki bu eğitim şu ya da bu yaşta başlıyor diyebilir miyiz, hayır. Öyleyse sporun yaşı da olmadığını belirtelim. Elbette profesyonel anlamda bir eğilim içinde değilse spora başlamanın bir yaşı yoktur. yukarıda da bahsettiğimiz gibi, sizler spor alışkanlığı kazanması istediğiniz çocuğunuz için oldukça önemli bir rol modelsiniz. Sizden görüp uygulama yapan çocuk ileri zamanlarda dahil olmak istediği spor dalını da seçecektir.

Sporu Seven Nesiller

”Yok öyle bi nesil” dediğinizi suyar gibiyiz ki katılıyoruz size, yok tabi öyle bi nesil çünkü onların anne babası olarak siz ne kadar seviyorsunuz ki çocuğunuza ne kadar aşılayabileceksiniz.

Spor sevgisi ”Futbol” dan ileri gitmeyen babalar, -ki o sevgininde  spora değil takıma olduğunu düşünürsek böyle bir nesilin evlatlarının spor sevgisininde en uç noktasını düşünebiliyorsunuzdur.

Sporu seven ve benimseyen nesillerin yetişmesini sağlamak bugün, evet işe tam da bugün bizim ellerimizde. Şimdi kalkıp bir yürüyüş yapma kararı alabilirsiniz. Çocuğunuzu da yanınıza alıp önce kısa mesafeler sonra daha da uzayan periyotlar halinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Yürüyüş esnasında birkaç ısınma hareketi yapmanız eminiz ki çocuğunuzun dikkatini çekecektir.çünkü çocuklarımız genellikle dur aman yapma, hoplama, zıplama telkinleri ile karşı karşıya olduğundan ebeveynleri tarafından bu hareketleri görmek ona cazip gelebilir. Bir süre sonra sizinle berber temel hareketleri yapmaya başladığını fark edeceksiniz. Aslında küçük olan bu adımları attıkça ne kadar büyük bir yol kat ettiğinizi görecesiniz. Siz yapın ki çocuklarınız da yapsın.

11 Şubat 2017
1.325 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN