0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Sporda Sahne Çocukların

Kağıthane Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü düzenlediği etkinlikler ile geleceğin şampiyonlarını yetiştirmeye hız kesmeden devam ediyor.

2016 yılının Eylül ayından beri devam eden Spor Okullarında eğitim gören çocuklar,sezonun sonuna doğru Spor İşleri Müdürlüğünce organize edilen yarışma ve turnuvalar ile eğitim aldıkları branşlarda yeteneklerini sergileme fırsatı yakalıyor.

Mayıs ayının 9 unda Karate Kuşak Sınavı ile başlayan etkinlikleri, futbol turnuvası,okullar arası okçuluk yarşması, taekwondo kuşak terfi sınavı ve yüzme yarışması takip etti.

Karate Kuşak Sınavı

Spor Okullarında eğitim gören 100 e yakın öğrenci karate branşında aldıkları eğitimlerin sonunda lisansları çıkartılarak profesyonelliğe ilk adımlarını Kağıthane belediyesi ile attılar. Kuşak sınavında terfi almaya hak kazanan sporcularımıza sertifikalarını ve kemerlerini Ak Parti Kağıthane Gençlik Kolları Başkanı Murat ÇİFTÇİ, Spor İşleri Müdürü Mehmet Yüksel KIZILOĞLU ve hazır bulunan protokol takdim ettiler.

Futbol Turnuvası

Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği ülkemizde de en fazla sevilen spor dalı olan futbol Kağıthane’de yükselmeye devam ediyor. Spor Okullarında futbol branşında eğitim gören minikler yaptıkları turnuva sonucunda madalya heyecanı yaşadılar. Madalya töreninde Spor İşleri Şefi Mehmet Emin YAVANLI ve hazır olan müdürlük yönetimi miniklere madalyalarını takdim ettiler.

Okullar Arası Okçuluk Yarışması

Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen okçuluk yarışmasında birinciliği elde eden Kağıthane Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü okçuluk antrenörü Halili İbrahim ŞAHİN kendisi gibi şampiyonlar yetiştirmeye devam ediyor. Yahya Kemal Spor Kompleksinde düzenlenen ve Kağıthane ilçesinde bulunan okulların katıldığı okçuluk yarışmasına spor okullarında okçuluk eğitimi alan miniklerde katıldılar. Kızlar ve erkekler takım kategorisinde yarışan miniklerde Kağıthane Belediyesi Spor Müdürlüğü öğrencileri birinciliği kimseye kaptırmadı. Kupa ve madalya törenine katılım sağlayan Spor İşleri Müdürü Mehmet Yüksel KIZILOĞLU ve müdürlük yönetimi dereceye giren takımlara kupa ve madalya tadimi yaptıktan sonra toplu fotoğraf çekiminde bulundular. Şampiyon hocanın şampiyon eğitmenlerini bizlerde tebrik ediyoruz.

Taekwondo Kuşak Terfi Töreni

İlk olarak Şubat ayının 15 inde düzenlenen Taekwondo Kuşak Terfi Töreni ile 150 ye yakın Kağıthaneli öğrenci sarı kemere geçme heyecanını büyük bir organizasyon ve gösterilerle kemerlerini ve sertifikalarına kavuşmuştu. Ve geçtiğimiz Perşembe (18.05.2017) günü gerçekleştirilen ikinci dönem kuşak terfi töreni ile öğrenciler bir üst kemere geçme fırsatı yakaladılar. Kağıthane Belediyesi Yahya Kemal Spor Kompleksinde gerçekleştirilen törenle çocuklar spor Okullarında eğitim aldıkları taekwondo hareketleri ve yaptıkları müsabakalar ile bir üst kemere geçmeye hak kazandılar.

Yüzme Yarışması

Minikler yüzmede kat ettikleri yolu gerçekleştirilen yarışmada gösterme fırsatı yakaladı. 500 ün üzerinde eğitim gören çocuklardan eğitmenlerin belirlediği 100 e yakın öğrenci yapılan yarışmayla kendi aralarında mücadele ederek yüzme alanında ilk defa yarışma heyecanını yakaladılar.

Tüm bu etkinliklere katılan veliler çocuklarının heyecanına ortak olarak onlarda memnuniyetlerini dile getirdiler. Yaz dönemine hazırlık aşamasında devam edecek olan spor etkinlikleri basketbol,satranç,masa tenisi,tenis gibi tüm branşları kapsayacak yarışmalar ile tamamlanacak ve çocuklar yaz spor okullarına hazır hale gelecekler. Spor Kayıtları ailesi olarak tüm yarışma ve turnuvalar hakkında detaylı bilgiyi sitemizden takip edebilirsiniz.

20 Mayıs 2017
1.765 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN