0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Yeni Trend; Sosyal Spor

Takımları zafere ulaştıran en büyük etken nedir?

Bir kulüp en çok neye ihtiyaç duyar?

Bir sporcu müsabaka esnasında en çok ne ister?

Bir spor sever olarak bu soruların hepsinin cevabının taraftar olduğunu söylüyorsunuzdur . Taraftar veya meraklısı bir takımı galibiyete taşıyan güç,bir kulübü kalkındıran maddi kaynak,bir sporcuyu tabir-i caiz ise rezilde vezirde eden güruh. Milyonlarca taraftarı olan kulüpler diğer kulüplere göre her zaman bir adım öndedir,ve bazı sporcularda vardır ki milyonlarca hayrana ulaşan,milyonlarca insanın hayranlıkla izlediği ve takip ettiği sporcular. Misal; Cristiano Ronaldo,Lionel Messi veya bizden biri Arda Turan.

İşte taraftarın gücü ile belli bir yere gelen kulüpler ve sporcuları artık,yeşil sahalarda veya parkelerde bulunan tribün koltuklarından değil,sosyal medyadan takip edilir oldular. Çünkü teknoloji çağıyla beraber hızla gelişen telekominükasyon ve beraberinde gelen dijital platform tüm dünyayı sardığı gibi ülkemizde de en fazla kullanım gören mecra olmuş durumda.

Dijital çağ gelirken beraberinde birçok sosyalleşme mecraasınıda beraberinde getirerek dünyanın dört bir yanındaki kişilerin birbirilerini takip etmesini,iletişim kurmasını hatta birçok kişiye ekmek kapısı açtığı gerçeğini hepimiz biliyoruz.

Peki sosyal mecra ve sosyal medya spora neler kattı,veya spordan neler aldı?

Spordan neler aldığı uzun uzadıya ayrı bir konu ama spora neler kattığına gelin birlikte bir göz atalım.

Küçük büyük,amatör profesyonel,bilindik bilinmedik hiç farketmiyor tüm spor kulüpleri ve sporcuların birer sosyal medya hesabı ve bunu takip eden milyonlarca insan var. Ve bu takipçiler sadece o takımın taraftarı değil,örnek verecek olursak Ronaldo’yu ülkemizde de takip eden çok ama sorsan ”Real Madrid’liyim ben abi” diyecek bir taraftar yok toplumumuzda.

Kulüpler organizasyonlarından önce tanıtımını,sonrasında ise biraz süslü kelimelerle organizasyonlarını tanıtarak diğer organizasyonlarına taraftar çekiyor artık. Müsabakalarda çekilen fotoğraflar ve videolar artık gazete ve televizyonlardan önce sosyal medya hesaplarında. Hatta bu görsel materyaller kendilerine özel olarak tasarlanmış diğer gazete ve televizyon kanallarında göremezsiniz. İşte bu sayede taraftarın daha fazla beğenisini kazanan kulüpler sosyal medyada taraftarın cebindeki parayı almasada,instagram,youtube,twitter,facebook gibi mecaralardan hatrı sayılır paralar kazanabilmektedir.

Özellikle bu aralar instagramda bol bol karşımıza çıkan taytlı,armut göekli ablalar ve kaslı kaslı abiler spor yaparken attıkları videolar ile kendilerinin çok iyi reklamını yaparak yine belli maddiyat kazanmaktalar ve aldıkları reklam ürünleriyle de sizlere sözde fıtness sporunu ”sevdirirken” kendileri o salaonlara ve ürünlere siz takipçileri sayesinde para ödememektedir.

İşin birde gerçekten sporu sevdirmek,sporu vatandaşa aşılamak,gelecek nesillere sporun futbol ve basketboldan ibaret olmadığını anlatabilmek için yola çıkmış ve paylaşımlarını ona göre yapan hesaplarıda göz önünde bulundurmak gerekir.

Spor Kayıtları ailesi olarak siz ziyaretçilerimize tavsiye edebileceğimiz sporu sevdirecek ve sporu sizlere sunacak birkaç hesap sunuyoruz;

  1. gununegzersizi
  2. kosugunlugu
  3. sporkayitlari

26 Ocak 2017
1.234 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN