0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Zoru Sevenlerin Sporu

Spor denilince akla gelen klasikleşmiş alanlar dışında, adrenalinin üst seviyelerde yaşandığı spor dalları da bulunmaktadır. Bu spor dallarının en önemli özelliklerinden birisi heyecan verici olmasıdır. Aynı zamanda bu dallarla ilgilenmek için gerekli donanımlara sahip olmak gerekmektedir. İşte bu spor dallarından bazıları;

Dağcılık: En zevkli doğa sporlarından bir tanesi olan dağcılık sporu, diğer sporlara nazaran adrenalin seviyesi pek fazla değildir. Adrenalini az olabilir lâkin bedeniniz yorulurken ruhunuzu dinlendiren muazzam bir spordur dağcılık. Özellikle şehrin kalabalığından,kirli havasından ve ses kalabalığından çok uzakta bedeninizi dünlendirebileceğiniz bu sporu uygulamak için sağlam teçhizatlara sahip olmanız gerekmektedir. Yükseklere çıktıkça değişkenlik gösteren mevsim şartlarını, ayağınızdaki ayakkabının rahatlığını,üzerinizdeki kıyafetlerinizi özenle seçmeniz gerekmetedir.

Paraşüt/ Serbest Atlayış: Bu sporu yapabilmek için belli bir yüksekliğe varılmış olunması gerekmektedir. Oldukça sıkı güvenlik önlemlerinin de alınmış olması gerekmektedir.

Parkur: Genellikle genç kesimin son dönemde sıklıkla yaptığı, zıplama, koşma ve düşme tekniklerinin hızlı bir şekilde kullanıldığı, farklı yükseltilere sahip çatılar, merdivenler gibi alanlarda yapılan spor dalıdır.

Uçurum Dalışı: İsmini okurken bile heyecanlığınızı fark eder gibiyiz.  Kadınlar için 18-23 metre, erkekler için 23-28 metre ile sınırlandırılmış yüksekliklerden suya sert bir şekilde dalış sporudur.

Serbest Dalış: Yine su içinde gerçekleşen ekstrem spor dallarından birisidir. Açık sularda dalış tüpü kullanmadan tek nefes ile suyun derinliklerine kadar yüzmeye dayanmaktadır.

Volkan Sörfü: Kulağa en çılgın gelen ve son dönemlerde oldukça popüler olan bu spor dalında ise aktif volkanlarda 800 metre kadar yüksekliğe ulaştıktan sonra gerekli giysilerle ve yalnızca sörf tahtasıyla aşağıya inilmektedir.

Rafting: Akarsularda yapılan bir spordur. Akıntı seviyesi oldukça yüksek olmalıdır ki raft olarak isimlendirilen botların hareketi sağlanabilsin. Yön ve denge sağlamak için ise kürekler kullanılmaktadır. Asıl amacı engellere takılmadan ve devrilmeden parkuru tamamlamaktır.

 

 

10 Şubat 2017
1.135 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN