0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

İnternet ve Spor

Sosyal Medyanın Spor Üzerindeki Etkisi

Bugün bir telefon alacağımız zaman aradığımız özelliklerin en önemlisi sosyal medyaya kolaylıkla erişim sağlama avantajı olmasıdır. Sürekli değişim halinde olan sosyal medyada oluşan trendler hayatımızın orta yerinde yer almaktadır. Dışardan bakıldığı zaman hem olumlu hem de olumsuz yönlerini söyleyebileceğine sosyal medyada son dönemde oldukça baskın bir spor ağı bulunmaktadır. Kadınlar ve erkekler yaptıkları günlük hareketleri paylaşmakta ve böylece diğer insanları bu konuda teşvik etmektedir.

Spor Her Yerde

Çoğu insan spor yapmak için yeterli bütçesi olmadığını, yeterli zamanı olmadığını ve bu sebeplerden ötürü spor yapamadığını iddia eder. Ancak her geçen gün yenisi eklenen bir de uygulamalarında ve internet sitelerinde pek çok spor uygulaması videoları bulunmaktadır. Akşam evde televizyon izlerken, sabah uyandığımızda, boş zamanlarımızda kendimiz için yararlı bir şey yapmak istiyorsak bu videoları başvurabiliriz.

Sosyal Medya ve Spor Yanlışları

Spor yaparken amacımız sağlıklı bir vücuda kavuşmak ve sağlıklı bir yaşam sürmektir. Elbette spor için oldukça teşvik veren bir mecra olsa da kendi vücut tipimize ve sağlık durumumuza uygun Spor dallarını seçmeliyiz. Amacımız spor yaparak zayıflamak ise 0 beden olmak için değil kendi vücut indexinize uygun değerlere ulaşmak için spor yapmalıyız. Aynı şekilde daha kaslı bir vücuda sahip olmak için sosyal medyada sık sık reklamları dönen sağlıksız besin tozlarından, spor gereci ada altında pazarlanan aletlerden uzak durmalıyız.

 

07 Şubat 2017
1.245 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN