0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Kağıthane’de Köpek Sporları

Köpekli frizbi sporu, köpekle insan ilişkisinin spora yöneldiği son 30 yıl içerisinde, diğer köpekli sporlar gibi büyük kitlelerin beğenisini kazanarak ortaya çıkmış ve hızla yayılmaya başlamıştır. Köpekli frizbi oyununun Kökeni Amerika’dır. Günümüzde dünya üzerinde köpekle olan ilişkileri üst seviyeye çıkmış toplumlarda, özellikle Amerika, Avrupa ülkeleri ve Japonya’da zevkle yapılan köpekli sporlar, ülkemizde de ilgi görmeye başlamıştır İlk başlarda gösteri amaçlı bir aktivite olarak düşünülse de kısa sürede köpek sahipleri tarafından eğlenceli bir spor haline dönüştürülmüş, zamanla da büyük rekabetlerin yaşandığı çekişmeli bir yarışma formatı halini almıştır.

Bugün Kağıthane Hasbahçe’de mükemmel bir köpekli frizbi organizasyonuna imza attı.Kağıthane Belediyesi bünyesinde bulunan spor okulları,fitness salonları,kapalı açık halı sahalar gibi spor merkezlerinde binlerce Kağıthane’liye hizmet verirken şimdi de minik dostlarımıza spor yapma fırsatını verdi. Spor İşleri Müdürlüğü personeli şimdi de minik dostlarımıza spor yaptırıyor.

Kağıthane Belediyesi ve Köpek Irkları Federasyonu, Köpekli Sporlar Komisyonu ve Border Collie Irk Deneği ile birlikte düzenlenen Disc Dog Challenge,Felicia Pet Food’un sponsorluğunda gerçekleşen frizbi yarışmasında Kağıthane dışından gelen izleyici ve yarışmacılar güzel havanın tadını minik dostlarımızın kıyasıya mücadelesini izleyerek değerlendirdiler.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ, Belediye Başkan Yardımcısı Şaban DEMİREL ve protokolün katılım sağladığı organizasyonda yarışma sonunda kupa ve madalya töreni gerçekleştirildi.

11 Haziran 2017
1.428 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN