0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Kır Zincirlerini Spora Koş

Gençler sporla özgürleşiyor !

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve spor Müdürlüğü’nden alkışlanacak bir proje daha.

Fatih ve Beyoğlu çevresinde ikâmet eden ”bağımlı” riski yüksek çocukları yeniden topluma kazandırmak ve ileri boyuta ulaşmadan sosyalleştirmek amacıyla başlatılan ” Sporla Bağlan Hayata” projesi oluşturuldu.

Tüm dünyada olduğu gibi ne yazık ki ülkemizde de tütün,alkol,uyuşturucu madde gibi ürünlerin kullanımı artmakta ve hatta bağımlılık yaşı git gide düşmekte. Sadece uyuşturucu madde bağımlılığı değil, teknolojik bağımlılıkta kişinin toplumdan kendini soyutlamasına ailesinden uzaklaşmasına sebep olan faktörlerden biri.

Yani bağımlılık yanlızca uyuşturucu, alkol,sigara gibi maddelere değil hızla gelişen teknolojiyle beraber cep telefonu,bilgisayar,tablet gibi ürünlerin uygulamalarına kendini kaptırarak dış dünyadan bi haber yaşayan,kendi ütopyalarını kurarak farklı alamelerde hayatını sürdüren,güven ve sosylalleşme gibi bir çok insani duygusu ne yazık ki körelen nesiller ile karşı karşıya kalmaktayız.

İşte tam bu noktada ailelerin yetersiz kaldığı noktalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve spor Müdürlüğü,Kalkınma Bakanlığı,İstanbul Kalkınma Ajansı, İBB Zabıta Daire Başkanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin  ortaklaşa düzenlemiş olduğu organizasyon ile sporu ve sanatı bir noktada toplayarak ”Ekrana Hapsolma,Sporla Bağlan Hayata” projesini ortaya çıkartarak,risk altındaki gençleri topluma kazandırmak ve sosyalleşmesini sağlamayı hadefliyorlar.

Futbol,Voleybol,Masa Tenisi,Okçuluk,Badminton,Buz Hokeyi,Hentbol,Basketbol ve Bisiklet olmak üzere toplamda 9 branşta spor eğitiminin verildiği ve bu eğitimlerin yanı sıra ”İstanbul Genç Ritm Orkestrası” ile çocuklara ve gençlere sunulan sanatsal faaliyetler ile hizmet verilmeye devam ediyor.

Bizlerde spor kayıtları ailesi olarak bu güzel projeyi destekliyor,siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeyi bir görev olarak görüyoruz.

Kayıt olmak için; TIKLAYIN

20 Şubat 2017
1.288 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN