0555 099 19 05

Sosyal Medyada Biz}

DUYURU
HEMEN ÜCRETSİZ ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN. ANINDA SPOR KAYITLARINDAN HABERDAR OLUN.
PLAYSTORE İNDİR

Sporun Survivoru Bu Adada

İstanbul’lular müjde !

İstanbul Büyükşehir Belediyesi mükemmel bir projeyle Pendik’e Su Sporları Adası inşaa ediyor. Birbiriyle bağlantılı olarak toplamda 3 adadan oluşacak olan projenin hazırlık çalışmaları tamamlandı. Sadece Pendik halkına değil tüm İstanbul’luların ve il dışından gelecek olan ziyaretçilerinin faydalanabileceği adalarda su sporuna dair aranılan herşey bulunacak. Toplam yüzölçümü 603 bin 500 metrekare olan 3 adanın toplam kıyı uzunluğu ise 7 bin 460 metreye ulaşacak. Adalar arasında geçiş için köprüler inşaa edilecek ve sadece su sporu değil eğlencenin de merkezi olacak olan proje tamamlanınca;  yelken, tekne turları, gezinti ve seyir terasları, dinlenme ve yemek alanları, parklar ve bisiklet parkurları gibi çok sayıda aktivite alanından ziyaretçiler yararlanabilecek.

Adaya ulaşım içinde en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Adaya ulaşım için araç trafiğine kapalı bir asma köprü, yat ve çekek alanı, Teleferik İstasyonu ve Su Taksi Terminali inşa edilecek.

Peki yapılacak olan bu 3 adada neler olacak? 

Pendik’e yeni bir vizyon katacak olan projede spora dair aranılan herşey olacak. İşte projenin detayları;

1. ADA: Su sporları merkezi olacak olan bu adanın kumsalı bulunacak ve su sporları kulübü, yüzme havuzu, rafting parkuru, deniz feneri ve kayıkhaneler inşa edilecek. Ayrıca geniş bir piknik alanı olacak. Bu adada yelken, optimist, rüzgar sörfü, kürek, rafting ve plaj voleybolu gibi pek çok spor yapılabilecek. Su sporları tesisi ise sutopu ve sualtı sporları, olimpik açık ve kapalı havuzlar, kürek, sualtı hokeyi, sualtı ragbisi ve dalış okulu gibi çok sayıda su sporuna imkân verecek şekilde yapılacak.

2. ADA: İçinde ise su spor sahaları, mini golf, paten parkı, tırmanma duvarları, basketbol, futbol ve tenis sahaları, tırmanma duvarı, yürüyüş ve bisiklet parkurları ve yeme içme alanları yer alacak.

3. ADA: Karşılama adası olarak planlanan  adada karşılama çadırı, restoranlar, tekne kiralama, koşu ve bisiklet parkurları, iskeleler, gösteri alanları ve parklar bulunacak.

Adaların ortasında ise gezinti ve spor için korunaklı bir su alanı bulunacak. Burada elektrikli tekne kiralama, kürekle sandal sefası, su bisikleti ve pedallı araçlar, su kayağı, su akrobasi gösterileri, optimist ve yelken faaliyetleri, saltanat kayığı, gezi ve amfibik araçla gezinti yapılabilecek.

17 Şubat 2017
1.509 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN